Zabieg mezoterapii – na jakie problemy?

Zmarszczki i bruzdy, utrata jędrności i nawilżenia skóry czy pierwsze oznaki starzenia to tylko niektóre wskazania do mezoterapii igłowej. Zabiegowi mogą zostać poddane okolice oka, twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbiety dłoni. Poprzez iniekcję podawane są starannie wyselekcjonowane substancje odżywcze, które wspierają metabolizm komórek oraz stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Specjalnie przygotowany koktajl składników aktywnych dodatkowo nawilża skórę, zwiększa jej elastyczność oraz niweluje oznaki zmęczenia. Pomaga także na zasinienia lub worki pod oczami. Zwykle zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w odstępie około dwóch tygodni.

Mezoterapia igłowa stosowana jest nie tylko w profilaktyce przeciwstarzeniowej, zwłaszcza w okolicach oczu i bruzd nosowo-wargowych, ale także do walki z cellulitem – tzw. lipoliza iniekcyjna. Substancje czynne, takie jak: kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha czy enzymy lipolityczne, wprowadzane są w obszar ud, bioder i pośladków. Mogą okazać się pomocne do poprawy przemiany materii, eliminacji tkanki tłuszczowej czy pobudzania mikrokrążenia. Należy wykonywać jeden zabieg co około 3 tygodnie.

Korzystając z zabiegu mezoterapii igłowej, można także zredukować rozstępy i blizny. Z terapii korzystają również osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. W takich przypadkach najczęściej stosuje się peptydy witaminy z grupy B, oligoelementy i inne. Tak przygotowana mieszanka może odżywić włosy i zregenerować ich strukturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *